دسته : اخبار هیاتهای ورزشی,جوانان,فرهنگیتاریخ: ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بجنورد در سال ۱۳۹۷  برگزار شد.

با حضور فرماندار محترم بجنورد:
ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بجنورد برگزار شد.
سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بجنورد با حضور محمود ثمینی فرماندار محترم بجنورد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان شهرستان بجنورد سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان این شهرستان با حضور آقایان محمود ثمینی فرماندار محترم بجنورد ، امان الله فیروزه سرپرست معاونت امور جوانان استان و سید امید علوی زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بجنورد با محوریت ارائه تسهیلات اشتغال زایی به جوانان توسط بانک رسالت برگزار شد.
ثمینی فرماندار محترم بجنورد در این نشست با اشاره به جایگاه جوانان در جامعه گفت : آینده سازان این مملکت همین جوانان هستند و باید از امکانات دستگاههای عضو ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان و اعتباراتی که در بانک ها و سایر تبصره ها،قوانین و مقررات مالی وجود دارد استفاده کنیم تا بتوانیم خدمتی برای جوانان فراهم کنیم.

امان الله فیروزه سرپرست ورزش و جوانان استان نیز در این نشست از افتتاح خانه جوان شهرستان بجنورد در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: این پروژه تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در دهه فجر افتتاح خواهد شد.
سید امید علوی زاده دبیر ستاد ساماندهی شهرستان و رئیس ورزش و جوانان بجنورد نیز در این نشست به تشریح مصوبات جلسه قبل ستاد پرداخت و از اعطای تسهیلات اشتغال زایی به جوانان توسط بانک رسالت خبر داد.
وی خاطر نشان کرد: به منظور حمایت از فعالیت های کار آفرینی جوانان و در راستای انعقاد قرار داد فی ما بین وزارت ورزش و جوانان و بانک قرض الحسنه رسالت تفاهم نامه همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی و بانک رسالت منعقد شد. ایشان هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تحقق اقتصاد مقاومتی با بهره مندی از توانمندی های جوانان و اعطای تسهیلات اشتغال و کار آفرینی به افراد معرفی شده از سوی وزارت ورزش و جوانان جهت کمک به ایجاد اشتغال جوانان بر اساس الگوی توسعه کار آفرینی اجتماعی رسالت با محوریت قرض الحسنه در چهار چوب مفاد و تعهدات دو دستگاه ذکر کرد .
تسهیلات اشتغال‌زایی ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومانی به جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال پرداخت می شود.
این تسهیلات برای اشتغال مشخصی از جمله تولید پوشاک با تاکید بر البسه ورزشی،کیف و کفش، لباس مدارس، دامداری (با تاکید بر دام سبک)، گیاهان دارویی و تولید میوه و سبزیجات خشک، نان و شیرینی در نظر گرفته شده است.
در پایان جلسه شیوه نامه اجرائی فی مابین ورزش و جوانان و بانک قرض الحسنه رسالت توسط آقای حاتمی مدیریت بانک رسالت برای اعضای ستاد تشریح شد.